Bez kategorii

Jak dobrać fotelik dla dziecka?

Wspólne podróże to piękne i radosne chwile, które tworzą Waszą niepowtarzalną, rodzinną historię. Ale ta radość często jest zmącona niepokojem o bezpieczeństwo dziecka – jazda autem to, niestety, ryzyko różnych nieprzewidzianych scenariuszy. W sklepach można dostać tyle rozmaitych fotelików samochodowych, że łatwo się w tym pogubić, a fotelik fotelikowi nierówny…

Skąd więc wiedzieć, który jest najlepszy? Który zagwarantuje najwyższe bezpieczeństwo maluchowi? Jak dobrze wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelika?

Przede wszystkim: wzrost, wiek i waga dziecka.

Większość fotelików samochodowych posiada przedziały wagowe, dedykowana grupa wiekowa też często jest podana, ale należy ją traktować tylko orientacyjnie (uwaga nie dotyczy to fotelików z normą I-Size, które dedykowane są już wyłącznie na wzrost dziecka). Najważniejsze jest to, aby fotelik był idealnie dopasowany do gabarytów dziecka. Zarówno za duży, jak i za mały nie będą skuteczną ochroną! Najpopularniejsze przedziały to:

Drugą bardzo ważną rzeczą jest to, czy dany fotelik pasuje do Twojego samochodu.

Należy pamiętać, że nawet najlepszy i najdroższy fotelik nie spełni swojej funkcji, czyli zapewnienia bezpieczeństwa Twojemu dziecku, jeżeli będzie źle dobrany lub źle zamontowany! A nie wszystkie foteliki pasują do każdego modelu samochodu.

W dalszej kolejności warto zwrócić baczną uwagę na wyniki w crash testach.

To właśnie crash testy i testy fotelików są wyznacznikiem tego, czy dany fotelik zapewni bezpieczeństwo Twojemu dziecku, a przecież to właśnie jest najważniejsze dla każdego odpowiedzialnego, troskliwego Rodzica. W tej kwestii warto zaufać sprawdzonym, renomowanym firmom, które funkcjonują na rynku już od wielu lat, jak np. Romer Britax. Wiele fotelików od Romera, jak choćby najnowsze Romer Safefix Plus czy Romer Trifix przeszło pozytywnie najbardziej rygorystyczne testy bezpieczeństwa ADAC.

Następna kwestia: zastosowane w foteliku technologie bezpieczeństwa.

I tutaj również warto zaufać specjalistom. Zaawansowane, inteligentne technologie, takie jak system antyprzechyleniowy Pivot Link czy wzorowane na patentach Formuły 1 pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa stosowane w fotelikach Romer Britax dają gwarancję możliwie najwyższej ochrony Twojego dziecka w podróży, a Tobie – spokój o jego bezpieczeństwo.

Oczywiście oprócz tych tak bardzo ważnych, czysto technicznych aspektów, wpływ na wybór fotelika powinny mieć również pozytywne opinie innych Rodziców.

Na sam koniec przypominamy również o rzeczy podstawowej, jednak bardzo często pomijanej – bardzo istotna jest instrukcja nowo zakupionego fotelika, którą należy dokładnie przeczytać, zanim się go zamontuje w samochodzie. Zajmie to chwilkę, ale przecież każda inwestycja czasu w bezpieczeństwo Twojego dziecka jest bezcenna, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *