img
img
img
img
img
img
img img img img
img

Foteliki samochodowe testy 2022

Testy fotelików samochodowych , a zakup fotelika dla dziecka?

W naszym kraju, jak i w większości krajów Unii Europejskiej (i nie tylko), istnieje obowiązek przewożenia dzieci do dwunastego roku życia w foteliku. I o ile jeszcze kilka lat temu Polacy kontestowali to rozwiązanie – szczególnie w odniesieniu do dzieci starszych, o tyle teraz już doskonale wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo malucha w aucie i jak niewiele potrzeba, by przy niewłaściwym zabezpieczeniu stało się coś złego. Dlatego też, z całą pewnością warto sobie zadać pytanie o to, w jaki sposób wybrać fotelik samochodowy i co zrobić, by zapewnić swojemu dziecku jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Z tego też względu, warto przyjrzeć się temu tematowi bliżej, próbując zgłębić przede wszystkim zasady wyboru fotelika dla dziecka. Z całą pewnością dobrze jest poznać podstawowe kategorie wyboru tak, by mieć absolutną pewność, że naszemu maluchowi podczas jazdy będzie naprawdę wygodnie, a przy tym, że w wypadku ostrego hamowania, czy też innego nieprzewidzianego wydarzenia na drodze nie stanie się nic złego. Oto więc garść informacji, na które trzeba z całą pewnością zwrócić uwagę, by mieć pewność, że nasze dziecko czuje się dobrze i jest w 100% bezpieczne.

Jak zyskać pewność, że fotelik samochodowy będzie odpowiedni dla dziecka?

Pierwszą i najważniejszą kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem fotelika z całą pewnością są wszelkiego rodzaju testy fotelików samochodowych, organizowane przez doświadczone, renomowane i niezależne instytucje. Takie foteliki samochodowe testy prezentujące dostępne są w wielu miejscach, jednakże najważniejszymi i najbardziej wiarygodnymi wydają się być testy ADAC. Oceniają one w kilku kategoriach większość fotelików, które są dostępne na rynku europejskim, wskazując na ich wady oraz zalety. Z całą pewnością warto się bliżej przyjrzeć temu rozwiązaniu, ponieważ jest ono dość istotne w każdym calu. Testy fotelików przeprowadzane są w warunkach laboratoryjnych, co sprzyja uzyskaniu wiarygodnych i dobrze rozplanowanych wyników – z całą pewnością warto o tej kwestii pamiętać. Zanim więc wybierzemy fotelik, warto na te foteliki samochodowe testy opisujące zwrócić uwagę, aby uniknąć problemów. Nieco dalej opiszemy, w jakich kategoriach testy są prowadzone i jak w oparciu o nie podjąć decyzję.
Teraz jednak zajmiemy się innymi kryteriami wyboru fotelika, które są równie ważne, jak same testy fotelików. Zwrócić bowiem trzeba uwagę również na takie zagadnienia, jak to, czy fotelik jest odpowiedni do wieku, wzrostu oraz wagi dziecka – te informacje bez problemów odnajdziemy na metce i opakowaniu, a także w specyfikacjach na stronie producenta. Równie istotną kwestią jest sprawdzenie, czy fotelik na pewno pasuje do naszego samochodu – zanim kupimy, na pewno warto go przymierzyć i sprawdzić jego funkcjonalność. Ważna oczywiście będzie także tkanina pokrywająca taki fotelik oraz inne kwestie tego typu. Należy o nich bezwzględnie pamiętać. A teraz wracamy do testów.

Jak prowadzi się testy fotelików samochodowych?

Jak wspomnieliśmy, foteliki samochodowe testy opisujące, powinny być dla nas wiarygodnym źródłem informacji o tym, który fotelik spełni nasze oczekiwania, a który nie. I z całą pewnością warto na ten fakt zwrócić uwagę, ponieważ ma on fundamentalne w każdym calu znaczenie. A jak przygląda się fotelikom samochodowym ADAC? To proste – mamy podstawowe kategorie, w których foteliki samochodowe testy opisujące są przeprowadzane. Pierwszą z nich i najważniejszą dla nas jest bezpieczeństwo – tu zazwyczaj prowadzi się klasyczne testy, jak na homologację, uwzględniające zachowanie fotelika przy tak zwanych crashtestach, czy też w innych sytuacjach zagrożenia – jego solidne wykonanie, trwałość, czy też elastyczność. Drugą niezmiernie ważną kategorią jest łatwość i komfort obsługi – chodzi tutaj o montaż, zapinanie i wypinanie fotelika, zabezpieczenie dziecka pasami i tak dalej. Trzecia kategoria to komfort dziecka w foteliku – również ważny ze względu na jakość jazdy. Kolejną kategoria zaś związana jest z łatwością czyszczenia.

 

Ranking fotelików samochodowych 2023
wybór naszego eksperta
Model
Cena
Grupa
Montaż
Opinia
Britax Romer Baby-Safe 3 i-Size + Flex Base iSense 2198 zł 1.
0-13 kg
do 60 cm
baza Britax Romer Baby-Safe 3 i-Size + Flex Base iSense to wysokiej jakości modularny fotelik samochodowy dla niemowląt ( nosidełko plus niezależna baza obrotowa 360 stopni), który spełnia najnowsze normy bezpieczeństwa i-Size. Wyposażony jest w innowacyjny system absorpcji energii oraz ochraniacz barkowy zapewniający optymalną ochronę w razie wypadku.
Britax Romer Dualfix 3 i-Size + Flex Base iSense 2199 zł 2.
0-18 kg
61-105 cm
pasy lub Isofix Britax Romer Dualfix 3 i-Size + Flex Base iSense to modularny fotelik samochodowy dla dzieci z funkcją obrotu o 360 stopni. Przeznaczony do jazdy tyłem oraz przodem Zapewnia on doskonałą ochronę dzięki zastosowaniu systemu absorpcji energii oraz ochraniacza barkowego. Wiele kolorów- pasuje do znaczącej większości aut.
Britax Romer Advansafix IV M I-Size 1299 zł 3.
9-36 kg
76-150 cm
Isofix Britax Romer Advansafix IV M I-Size to fotelik samochodowy dla dzieci z najnowszą homologacją i-Size, który rośnie wraz z dzieckiem i zapewnia bezpieczeństwo dzięki systemowi ochraniaczy bocznych oraz pasom SecureGuard. Wygodny i praktyczny dla rodziców i dzieci.
Joie i-Spin 360 1699 zł 4.
0-18 kg
40-83 cm
Isofix Joie i-Spin 360 to fotelik samochodowy z funkcją obrotu o 360 stopni, co ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka. Do jazdy tyłem i przodem z homologacją i-Size. Wyposażony także w system Tri-Protect, zapewniający optymalną ochronę w przypadku zderzenia. Regulowany zagłówek oraz 6-stopniowa regulacja położenia fotelika gwarantują komfort podróży dla dziecka. Wyjątkowa tapicerka , bardzo miękka z podszytą gąbką.
Joie Traver 599 zł 5.
15-38kg
100-150cm
Joie Traver to fotelik samochodowy zapewniający bezpieczeństwo dla dzieci od 15 do 36 kg. Posiada system Side Impact Protection, który chroni dziecko podczas bocznego uderzenia, a 7-stopniowa regulacja wysokości zagłówka pozwala na idealne dopasowanie do wzrostu. Najtańszy na rynku fotelik z testami ADAC
Nuna AACE LX 1099 zł 6.
15-36 kg
105-150cm
pasy lub Isofix Foteliki Nuna Aace i Aace LX to foteliki samochodowe premium dla dzieci w wieku od około 4 do 12 lat. Oba modele posiadają trzystopniowo regulowany zagłówek, a także system poprawiający wentylację i regulację podłokietników. Fotelik AACE posiadają system 3Dgrow – fotelik rośnie wraz z dzieckiem w trzech wymiarach. Wygodny fotelik z elegancką tapicerką, umożliwiając dziecku komfortową i bezpieczną podróż przez długi czas.
Nuna Pipa Next + Pipa Next Base 2398 zł 7.
0-13kg
40-83cm
Isofix Nuna Pipa Next to wygodne i bezpieczne nosidełko dla niemowląt, z homologacją i-Size, zapewniające optymalną ochronę w przypadku zderzeń. Pipa Next Base umożliwia łatwy i stabilny montaż w samochodzie, a system Dream Drape zapewnia ochronę przed słońcem i wiatrem.
Recaro Mako Elite 2 1196 zł 8.
15-36kg
100-150cm
Isofix Recaro Mako Elite 2 to fotelik samochodowy z homologacją i-Size, który zapewnia optymalne bezpieczeństwo i komfort dziecka podczas jazdy. Posiada system Side Impact Protection, regulowany zagłówek i podłokietniki, a także technologię Air Circulation System, która zapewnia właściwą wentylację. Fotelik może być montowany w samochodzie za pomocą pasów lub bazą Isofix.
Cybex Solution S2 i-Fix 739 zł 9.
15-36kg
100-150cm
Isofix Cybex Solution S2 i-Fix to fotelik samochodowy dla dzieci w wieku od około 3 do 12 lat, z homologacją i-Size. Posiada system L.S.P. (Linear Side-impact Protection), który chroni dziecko w przypadku bocznego uderzenia. Fotelik jest wygodny i łatwy w użyciu, a regulowany zagłówek i podłokietniki zapewniają optymalne dopasowanie i wygodę podczas dłuższych podróży. Fotelik montowany jest za pomocą systemu Isofix.
Tabela testów bezpieczeństwa
2022
Zawiera również wyniki z wcześniejszych lat
Opracowano na podstawie danych udostępnionych przez Instytut ADAC
Znajdź swój fotelik dziecięcy:
Isofix:
Ocena końcowa:
Bezpieczeństwo:
Grupa:
Rok:
Wyszukaj po nazwie:
Legenda:
BDB
Bardzo Dobry
DB
Dobry
ZD
Zadowalający
DST
Dostateczny
NDST
Niedostateczny
Tabela wyświetlona dla opcji: Isofix: Wszystkie Ocena końcowa: Wszystkie Bezpieczeństwo: Wszystkie Grupa: Wszystkie Rok: Wszystkie Nazwa: Nie podano
Znalezionych fotelików: 473
Model fotelika
Isofix
Ocena końcowa ADAC
Bezpieczeństwo
Obsługa
Ergonomia
Substancje szkodliwe
Czyszczenie
Grupa
Rok
Link
Bugaboo Turtle Air + Turtle Air Wingbase
TESTY ADAC Październik 2022
tak DB BDB DB DB BDB BDB 40-83 cm 2022
Cybex Cloud Z2 i-Size + Base Z2
TESTY ADAC Październik 2022
tak DB BDB DB DB BDB DB 45-87 cm 2022
Britax Römer Kidfix i-Size
TESTY ADAC Październik 2022
tak DB DB DB DB BDB DB 100 - 150 cm 2022
Swandoo Curie
TESTY ADAC Październik 2022
tak DB BDB DB DB BDB ZD 40 - 105 cm 2022
Bugaboo Turtle Air
TESTY ADAC Październik 2022
tak DB DB DB DB BDB BDB 40 - 83 cm 2022
Cybex Cloud Z2 i-Size
TESTY ADAC Październik 2022
nie DB BDB ZD DB BDB DB 45 - 87 cm 2022
Chicco Kiros Evo i-Size + Kiros Evo i-Size Base
TESTY ADAC Październik 2022
tak DB DB DB DB DB DB 40 - 78 cm 2022
Cybex Sirona Z2 + Base Z2
TESTY ADAC Październik 2022
tak DB DB ZD DB BDB DB 45 - 105 cm 2022
Avionaut MaxSpace Comfort System +
TESTY ADAC Październik 2022
tak DB ZD DB DB ZD ZD 100 - 150 cm 2022
Avova Sparrowhawk Fix 61
TESTY ADAC Październik 2022
tak DB DB DB DB DB DB 61 - 105 cm 2022
Maxi-Cosi Titan Pro i-Size
TESTY ADAC Październik 2022
tak DB DB ZD DB BDB DB 76 - 150 cm 2022
Jané iMatrix + iPlatform Comfy
TESTY ADAC Październik 2022
tak ZD DB ZD DB DST DB 40 - 83 cm 2022
Lionelo Antoon Plus
TESTY ADAC Październik 2022
tak ZD DB ZD DB BDB DB 40 - 105 cm 2022
Silver Cross Motion All Size 360
TESTY ADAC Październik 2022
tak ZD DB ZD ZD DST DB 40 - 145 cm 2022
Axkid Minikid 3
TESTY ADAC Październik 2022
tak ZD BDB DST ZD DB DB 61 - 125 cm 2022
Jané Koos i-Size R1 + iPlatform Comfy
TESTY ADAC Październik 2022
tak NDST DB DB DB NDST DB 40 - 83 cm 2022
Besafe iZi Modular RF X1 + iZi Modular i-Size Base tak DB BDB DB DB BDB ZD 61-105 cm 2022
Britax Romer Dualfix 3 i-Size + Flex Base iSense tak DB DB ZD DB BDB DB 61-105 cm 2022
Britax Romer Kidfix M i-Size tak DB DB DB DB BDB DB 100-150 cm 2022
Casualplay Backfix i-Size tak ZD ZD ZD DB BDB ZD 100-150 cm 2022
Chicco Seat2Fit i-Size tak ZD ZD ZD DB DB DB 45-105 cm 2022
Chicco Seat2Fit i-Size Air tak ZD ZD ZD DB DB DB 45-105 cm 2022
Cybex Anoris T i-Size tak BDB BDB DB DB BDB DB 76-115 cm 2022
Cybex Aton B2 i-Size nie DB DB DB DB BDB DB 45-87 cm 2022
Cybex Aton B2 i-Size + Base One tak DB DB DB DB BDB DB 45-87 cm 2022
Graco EverSure i-Size tak DB DB DB DB BDB DB 100-150 cm 2022
Graco Snugessentials + Isofamily i-Size Base tak DB DB DB DB BDB BDB 40-75 cm 2022
Graco Turn2Me tak ZD DB ZD DB BDB BDB b.d. 2022
Joie i-Spin Grow tak ZD ZD DST ZD BDB DB 40-125 cm 2022
Joie Spin 360 tak ZD DB ZD DB BDB BDB b.d. 2022
Kinderkraft Comfort Up nie NDST NDST DST ZD BDB DB b.d. 2022
Lionelo Antoon RWF tak NDST DB ZD DB NDST DB 40-105 cm 2022
Maxi-Cosi CabrioFix i-Size nie DB BDB DB DB BDB DB 45-75 cm 2022
Maxi-Cosi CabrioFix i-Size + CabrioFix i-Size Base tak DB BDB DB DB BDB DB 45-75 cm 2022
Maxi-Cosi Mica Pro Eco i-Size tak DB DB DB DB BDB DB 40-105 cm 2022
Maxi-Cosi Pearl 360 + FamilyFix 360 Base tak DB DB DB DB BDB DB 40-105 cm 2022
Nuna Pipa Next nie DB DB DB DB BDB BDB 40-83 cm 2022
Nuna Pipa Next + Base Next tak DB DB DB DB BDB BDB 40-83 cm 2022
Nuna Todl Next + Base Next tak DB DB ZD DB DB DB 40-105 cm 2022
Peg Perego Primo Viaggio SLK nie DB BDB ZD DB BDB DB 40-87 cm 2022
Peg Perego Primo Viaggio SLK + i-Size Base tak DB BDB DB DB BDB DB 40-87 cm 2022
Recaro Avan nie DB DB ZD DB BDB DB 40-83 cm 2022
Recaro Avan + Avan/Kio Base tak DB DB DB DB BDB DB 40-83 cm 2022
Recaro Kio + Avan/Kio Base tak DB DB ZD DB BDB DB 60-105 cm 2022
Urban Kanga Uptown Model TV107 nie NDST NDST ZD BDB NDST DB b.d. 2022
Walser Kids Experts Noemi nie NDST DB DB DB NDST BDB 100-135 cm 2022
Britax Romer Baby-Safe 3 i-Size + Flex Base iSense tak b.d. b.d. b.d. b.d. b.d. b.d. 1.
0-13 kg
do 60 cm
2022
Britax Romer Dualfix 3 i-Size + Flex Base iSense tak b.d. b.d. b.d. b.d. b.d. b.d. 2.
0-18 kg
61-105 cm
2022
ABC Design Aspen i-Size tak ZD ZD ZD DB DB DB 76-150 cm 2021
Avova Sperber-Fix i-Size tak ZD ZD ZD DB DB DB 40-105 cm 2021
Axkid One tak DB DB ZD ZD BDB DB 61-125 cm 2021
Axkid One+ tak DB DB ZD ZD BDB DB 40-125 cm 2021
Babyzen Yoyo iZi Go Modular X1 i-Size by Besafe nie DB BDB ZD DB BDB DB 40-75 cm 2021
Babyzen Yoyo iZi Go Modular X1 i-Size by Besafe + iZi Modular i-Size base tak DB BDB DB DB BDB DB 40-75 cm 2021
Besafe iZi Go Modular X1 i-Size nie NDST BDB ZD DB NDST DB 40-75 cm 2021
Besafe iZi Go Modular X1 i-Size + iZi Modular i-Size base tak NDST BDB DB DB NDST DB 40-75 cm 2021
Britax Romer Advansafix M i-Size tak ZD ZD ZD DB BDB DB 76-150 cm 2021
Britax Romer Baby-Safe 3 i-Size nie DB DB ZD DB BDB DB 40-83 cm 2021
Britax Romer Baby-Safe 3 i-Size + Flex Base iSense tak DB DB ZD DB BDB DB 40-83 cm 2021
Britax Romer Baby-Safe iSense nie DB DB ZD DB BDB DB 40-83 cm 2021
Britax Romer Baby-Safe iSense + Flex Base iSense tak DB DB ZD DB BDB DB 40-83 cm 2021
Britax Romer Dualfix iSense + Flex Base iSense tak DB DB ZD DB BDB DB 61-105 cm 2021
Chicco Kiros i-Size nie DB DB DB DB DB DB 40-78 cm 2021
Chicco Kiros i-Size + Kiros i-Size base tak NDST NDST DB DB DB DB 40-78 cm 2021
Chicco Seat4Fix tak DST DST ZD DB BDB DB b.d. 2021
Chicco Seat4Fix Air tak DST DST ZD DB BDB DB b.d. 2021
Cybex Pallas G i-Size tak DB DB DB DB BDB DB 76-150 cm 2021
Cybex Sirona SX2 i-Size tak DB DB DB DB BDB ZD 61-105 cm 2021
Cybex Solution S i-Fix tak DB DB DB DB BDB DB 100-150 cm 2021
Foppapedretti Isoplus tak ZD ZD ZD DB BDB ZD b.d. 2021
Graco Snugessentials nie DB DB ZD DB BDB BDB 40-75 cm 2021
Graco Snugessentials + Snugride i-Size Base tak DB DB DB DB BDB BDB 40-75 cm 2021
Hauck Select Baby nie ZD DB ZD ZD BDB DB 40-85 cm 2021
Hauck Select Baby + Select Base tak ZD ZD DB ZD BDB DB 40-85 cm 2021
Jane Groowy tak ZD ZD ZD DB DB DB 60-150 cm 2021
Jane Groowy + Nest i-Size tak ZD ZD ZD DB DB DB 40-150 cm 2021
Joie i-Traver tak DB DB DB DB BDB DB 100-150 cm 2021
Joie i-Trillo LX tak DB DB DB DB BDB DB 100-150 cm 2021
Lettas Murphy 916 tak DST ZD DST ZD BDB ZD b.d. 2021
Maxi-Cosi Marble tak DB DB DB DB BDB BDB 40-85 cm 2021
Maxi-Cosi Pebble 360 nie DB BDB DB DB BDB DB 40-83 cm 2021
Maxi-Cosi Pebble 360 + FamilyFix 360 Base tak DB DB DB DB BDB DB 40-83 cm 2021
Maxi-Cosi Tinca nie DB BDB DB DB DB DB 45-75 cm 2021
Maxi-Cosi Tinca + Tinca Base tak DB BDB DB DB DB DB 45-75 cm 2021
Mima iZi Go Modular X1 i-Size nie DB BDB ZD DB DB DB 40-75 cm 2021
Mima iZi Go Modular X1 i-Size + iZi Modular i-Size base tak DB BDB DB DB DB DB 40-75 cm 2021
Nuna Tres LX tak DST ZD DST DB BDB DB 40-145 cm 2021
Osann Oreo 360 II tak NDST DB ZD DB NDST DB 40-105 cm 2021
Osann Oreo 360 tak NDST DB ZD DB NDST DB 40-105 cm 2021
Peg Perego Primo Viaggio 360 tak ZD ZD ZD DB ZD DB 45-105 cm 2021
Peg Perego Primo Viaggio Lounge nie DB BDB ZD DB ZD DB 40-87 cm 2021
Peg Perego Primo Viaggio Lounge + i-Size base tak DB BDB DB DB ZD DB 40-87 cm 2021
Recaro Mako Elite 2 tak DB DB DB DB DB DB 100-150 cm 2021
Recaro Tian Elite tak ZD DB ZD DB BDB DB b.d. 2021
Silver Cross Simplicity Plus nie DB DB ZD DB DB DB b.d. 2021
Silver Cross Simplicity Plus + Simplifix Isofix base tak DB DB DB DB DB DB b.d. 2021
Stokke iZi Go Modular X1 i-Size by Besafe nie DB BDB ZD DB BDB DB 40-75 cm 2021
Stokke iZi Go Modular X1 i-Size by Besafe + iZi Modular i-Size base tak DB BDB DB DB BDB DB 40-75 cm 2021
Swandoo Marie 2 tak NDST DB ZD DB NDST ZD 40-105 cm 2021
Swandoo Marie 3 tak DB DB ZD DB BDB ZD 40-105 cm 2021
Besafe iZi Twist B tak DB BDB ZD DB BDB DB 0-18 kg 2020
Besafe iZi Twist tak DB BDB ZD DB BDB DB 0-18 kg 2020
CBX Xelo tak DB DB DB DB BDB DB 9-36 kg 2020
CBX Yari tak DB DB DB DB BDB BDB 15-36 kg 2020
Chicco Fold & Go i-Size tak ZD DB ZD BDB BDB DB 15-36 kg 2020
Cybex Pallas B-Fix tak DB DB DB DB DST DB 9-36 kg 2020
Cybex Solution B-Fix tak DB DB DB DB DST BDB 15-36 kg 2020
Cybex Solution Z i-Fix tak DB DB DB DB BDB ZD 15-36 kg 2020
Inglesina Darwin Toddler + Base Darwin i-Size tak ZD ZD ZD DB BDB DB 0-13 kg 2020
Joie i-Venture + i-Base Advance tak DB DB ZD DB BDB BDB 0-18 kg 2020
Kinderkraft Oneto 3 tak ZD ZD DB DB BDB DB 9-36 kg 2020
Maxi-Cosi Kore tak DB DB DB DB BDB DB 15-36 kg 2020
Maxi-Cosi Beryl tak ZD ZD DST ZD DB DB 0-25 kg 2020
Maxi-Cosi Coral nie DB BDB DB DB DB DB 0-13 kg 2020
Maxi-Cosi Coral + FamilyFix3 tak DB BDB DB DB DB DB 0-13 kg 2020
Maxi-Cosi Kore Pro tak DB DB DB DB BDB DB 15-36 kg 2020
Mifold Hifold Fit and Fold Booster nie ZD ZD DB DB ZD DB 15-36 kg 2020
Nuna Pipa Next nie DB DB DB DB BDB BDB 0-13 kg 2020
Joie Traver tak b.d. b.d. b.d. b.d. b.d. b.d. 5.
15-38kg
100-150cm
2020
Nuna Pipa Next + Pipa Next Base tak DB BDB DB DB BDB BDB 0-13 kg 2020
Osann Flux Isofix tak ZD ZD DB DB BDB BDB 9-36 kg 2020
Osann Flux Plus nie DST DST DST DB BDB BDB 9-36 kg 2020
Joie i-Snug nie DB BDB DB DB BDB BDB 0-13 kg 2020
Joie i-Snug + i-Base Advance tak DB BDB DB DB BDB BDB 0-13 kg 2020
Silver Cross Dream nie DB BDB ZD DB BDB DB 0-13 kg 2020
Silver Cross Dream + Dream i-Size Base tak BDB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2020
Britax Romer Advansafix IV M I-Size tak b.d. b.d. b.d. b.d. b.d. b.d. 9-36 kg 2020
Britax Romer Advansafix IV M I-Size tak b.d. b.d. b.d. b.d. b.d. b.d. 3.
9-36 kg
76-150 cm
2020
Joie i-Spin 360 tak DB DB ZD DB BDB DB 4.
0-18 kg
40-83 cm
2020
Nuna Norr tak DB DB DB DB BDB DB 0-18 kg 2019
Britax Romer Kidfix III M tak DB DB DB DB BDB DB 15-36 kg 2019
Inglesina Darwin i-Size nie DB DB DB BDB BDB DB 0-13 kg 2019
Inglesina Darwin i-Size + Darwin i-Size Base tak DB ZD DB DB BDB DB 0-13 kg 2019
MAXI-COSI Pebble Pro i-Size nie DB BDB DB DB DB BDB 0-13 kg 2019
MAXI-COSI Pebble Pro i-Size + 3wayFix tak DB DB DB DB DB BDB 0-13 kg 2019
MAXI-COSI Pebble Pro i-Size + FamilyFix One tak DB DB DB DB DB BDB 0-13 kg 2019
Avionaut Pixel nie DB DB DB DB ZD ZD 0-13 kg 2019
Avionaut Pixel + IQ base tak DB DB DB DB ZD ZD 0-13 kg 2019
Baby Jogger City Go i-Size nie DB DB ZD DB b.d. DB 0-13 kg 2019
Baby Jogger City Go i-Size + i-Size base tak DB DB DB DB BDB DB 0-13 kg 2019
Bugaboo Turtle nie DB DB DB DB ZD DB 0-13 kg 2019
Bugaboo Turtle + Base tak DB DB DB DB ZD DB 0-13 kg 2019
Cybex Cloud Z i-Size nie DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2019
Cybex Cloud Z i-Size + Base Z tak DB DB DB DB BDB ZD 0-13 kg 2019
Jane iMatrix + iPlatform tak DB DB DB DB BDB ZD 0-13 kg 2019
Jane Koos i-Size R1 nie DB BDB ZD DB BDB DB 0-13 kg 2019
Jane Koos i-Size R1 + iPlatform tak DB DB DB DB BDB DB 0-13 kg 2019
Nania Beone SP nie DB DB DB DB DB DB 0-13 kg 2019
Peg Perego Primo Viaggio i-Plus nie DB BDB DB DB DB DB 0-13 kg 2019
Peg Perego Primo Viaggio i-Size + i-Size Base tak DB BDB DB DB DB DB 0-13 kg 2019
Swandoo Albert nie DB BDB DB DB BDB BDB 0-13 kg 2019
Swandoo Albert + i-Size Base tak DB DB DB DB BDB BDB 0-13 kg 2019
Chicco Oasys i-Size Bebecare + i-Size Base tak NDST NDST DB DB DB DB 0-13 kg 2019
Hauck iPro Baby nie NDST DB ZD ZD NDST ZD 0-13 kg 2019
Hauck iPro Baby + iPro Base tak NDST DST ZD ZD NDST ZD 0-13 kg 2019
Besafe iZi Kid X3 i-Size tak DB BDB DB DB BDB DB 0-18 kg 2019
Besafe iZi Modular RF i-Size + iZi Modular Base tak DB DB DB DB BDB ZD 0-18 kg 2019
Cybex Sirona Z i-Size + Base Z tak DB DB DB DB BDB ZD 0-18 kg 2019
Cybex Sirona Z R i-Size + Base Z tak DB BDB DB DB BDB ZD 0-18 kg 2019
Joie i-Spin 360 tak DB DB DB DB BDB BDB 0-18 kg 2019
MAXI-COSI Pearl Pro i-Size + 3wayFix tak DB DB DB DB BDB DB 0-18 kg 2019
Peg Perego Viaggio FF105 + i-Size Base tak DB ZD DB DB DB BDB 0-18 kg 2019
Hauck iPro Kids + iPro Base tak ZD ZD ZD ZD BDB ZD 0-18 kg 2019
Heyner Multifix Twist tak ZD ZD DB DB BDB DB 0-18 kg 2019
Nachfolger Hy5.1 TT nie ZD DB ZD DB BDB DB 0-18 kg 2019
Maxi-Cosi TobiFix tak NDST DB DB DB NDST BDB 9-18 kg 2019
Britax Romer Max-Way Plus nie DST DB DST ZD DB DB 9-25 kg 2019
Britax Romer Advansafix IV M tak DB DB DB DB BDB ZD 9-36 kg 2019
Britax Romer Adventure nie DB ZD BDB DB DB DB 15-36 kg 2019
GB Everna Fix tak DB DB DB DB BDB DB 9-36 kg 2019
Renolux Renofix tak DB DB DB DB BDB DB 15-36 kg 2019
Safety 1st Road Fix tak DB ZD BDB DB BDB DB 15-36 kg 2019
Britax Romer Kidfix 2S tak ZD ZD DB DB DB DB 15-36 kg 2019
Joie Verso tak ZD ZD ZD ZD BDB DB 0-36 kg 2019
MAXI-COSI Titan Pro tak ZD ZD DB DB BDB BDB 9-36 kg 2019
Nania Racer SP nie ZD ZD ZD DB DB DB 9-36 kg 2019
Apramo All Stage tak DST DST ZD ZD DB DB 0-36 kg 2019
Nuna AACE LX tak DB DB DB DB BDB DB 6.
15-36 kg
105-150cm
2018
Cybex Solution S-Fiximg tak DB DB DB DB BDB DB 15-36 kg 2018
Nuna Pipa Next + Pipa Next Base tak DB DB DB DB BDB DB 7.
0-13kg
40-83cm
2018
Recaro Mako Elite 2 tak DB DB DB DB BDB DB 8.
15-36kg
100-150cm
2018
Cybex Solution S2 i-Fix tak DB DB DB DB BDB DB 9.
15-36kg
100-150cm
2018
Hauck Comfort Fix nie DB DB ZD DB DB DB 0-13 kg 2018
Hauck Comfort Fix + Comfort Fix Isofixbasis tak DB DB DB DB DB DB 0-13 kg 2018
Maxi-Cosi Cabriofix nie DB DB DB DB BDB DB 0-13 kg 2018
Maxi-Cosi Cabriofix + Familyfix Basis tak DB ZD DB DB BDB DB 0-13 kg 2018
Britax Romer Baby-Safe 2 i-Size nie DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2018
Britax Romer Baby-Safe 2 i-Size + i-Size Base tak DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2018
Britax Romer Baby-Safe 2 i-Size + i-Size Flex Base tak DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2018
Jane Koos i-Size nie NDST BDB ZD DB NDST DB 0-13 kg 2018
Jane Koos i-Size + iPlatform tak NDST DB DB DB NDST DB 0-13 kg 2018
Maxi-Cosi Rock nie DB DB DB DB BDB BDB 0-13 kg 2018
Maxi-Cosi Rock + FamilyFix One i-Size tak DB DB BDB DB BDB BDB 0-13 kg 2018
Joie i-Level tak DB DB BDB DB BDB DB 0-13 kg 2018
Graco Snugride i-Size + Base i-Size tak DB DB DB DB DB DB 0-13 kg 2018
Kiddy Evoluna i-Size 2 tak DB DB DB DB BDB DB 0-13 kg 2018
Avionaut Ultralite + IQ base tak NDST DB DB DB NDST ZD 0-13 kg 2018
Britax Romer Dualfix i-Size tak DB DB DB DB BDB BDB 0-18 kg 2018
Britax Romer Swingfix i-Size tak DB BDB DB DB BDB BDB 0-18 kg 2018
Concord Ultimax i-Size tak NDST NDST ZD DB ZD BDB 0-18 kg 2018
Jane Gravity tak NDST ZD ZD DB NDST BDB 0-18 kg 2018
Chicco Around U i-Size tak ZD ZD ZD DB DB DB 0-18 kg 2018
Britax Romer Trifix2 i-Size tak DB DB DB BDB BDB BDB 0-18 kg 2018
Cybex Sirona S i-Size tak DB DB ZD DB BDB DB 0-18 kg 2018
Maxi-Cosi Axissfix Air tak DB DB DB DB DB DB 0-18 kg 2018
Britax Romer Dualfix M i-Size tak DB DB DB DB BDB BDB 0-18 kg 2018
Britax Romer Swingfix M i-Size tak DB BDB DB DB BDB BDB 0-18 kg 2018
Maxi-Cosi Pearl One + FamilyFix One i-Size tak DB DB DB DB BDB DB 0-18 kg 2018
Chicco Cosmos nie DST DST DST DB DB DB 0-18 kg 2018
Nachfolger Hy5 TT nie NDST ZD ZD DB NDST DB 0-18 kg 2018
Osann Fox tak NDST DST ZD DB NDST ZD 0-18 kg 2018
Besafe iZi Flex Fix tak DB DB DB DB DB DB 15-36 kg 2018
Joie Traver tak DB DB DB DB BDB DB 15-36 kg 2018
Recaro Monza Nova Evo nie DB DB DB DB BDB DB 15-36 kg 2018
Recaro Monza Nova Evo Seatfix tak DB DB DB DB BDB DB 15-36 kg 2018
Chicco Youniverse Fix tak ZD ZD ZD DB BDB DB 9-36 kg 2018
Peg Perego Viaggio 1-2-3 Via tak ZD ZD ZD DB DB DB 9-36 kg 2018
Joie Traver Shield tak DB DB DB DB BDB DB 9-36 kg 2018
Cybex Pallas S-Fix tak DB DB DB DB BDB DB 9-36 kg 2018
Joie Traver Shield tak DB DB DB DB BDB DB 9-36 kg 2018
Nania I-Max SP Isofix tak ZD ZD DB DB DB DB 9-36 kg 2018
Osann I-Max SP Isofix Ferrari tak ZD ZD DB DB BDB DB 9-36 kg 2018
NUNA Rebl Plus i-Size (Isofix)img tak DB DB ZD DB BDB DB 0-18 kg 2017
ROMER Evolva 1-2-3 SL SICT (Isofix) img tak ZD ZD DB DB BDB DB 9-36 kg 2017
CYBEX Aton 5 nie DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2017
CYBEX Aton 5 + Aton Base 2 nie DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2017
CYBEX Aton 5 + Aton Base 2-fix (Isofix) tak DB DB DB DB BDB DB 0-13 kg 2017
GB Idan nie DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2017
GB Idan + Base-Fix (Isofix) tak DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2017
HAUCK Zero Plus Comfort nie ZD ZD ZD DB DB DB 0-13 kg 2017
RECARO Guardia nie DB DB DB DB DB DB 0-13 kg 2017
RECARO Guardia & SmartClick Base (Isofix) tak DB DB DB DB DB DB 0-13 kg 2017
RECARO Privia Evo nie DB DB DB DB DB DB 0-13 kg 2017
RECARO Privia Evo & SmartClick Base (Isofix) tak DB DB DB DB DB DB 0-13 kg 2017
STOKKE iZi Go Modular + iZi Modular i-Size base (Isofix) tak DB DB DB DB BDB DB 0-13 kg 2017
STOKKE iZi Go Modular (i-Size) nie DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2017
JOOLZ iZi Go Modular nie NDST BDB DB DB NDST DB 0-13 kg 2017
JOOLZ iZI Go Modular + iZi Modular i-Size base (Isofix) tak NDST DB DB DB NDST DB 0-13 kg 2017
ROMER Baby Safe i-Size + i-Size Flex Base (Isofix) tak DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2017
ROMER Baby-Safe i-Size nie DB DB DB DB BDB DB 0-13 kg 2017
ROMER Baby-Safe i-Size + i-Size Base (Isofix) tak DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2017
NUNA Pipa Icon nie DB DB DB DB DB DB 0-13 kg 2017
NUNA Pipa Icon + Pipafix Base (Isofix) tak DB DB DB DB DB DB 0-13 kg 2017
CYBEX Aton M i-Size nie DB DB DB DB DB DB 0-13 kg 2017
CYBEX Aton M i-Size & Base M i-Size (Isofix) tak DB BDB DB DB DB DB 0-13 kg 2017
BERGSTEIGER Babyschale 2 nie ZD DST DB DB BDB ZD 0-10 kg 2017
RECARO Zero.1 i-Size (Isofix) tak DB DB ZD DB BDB DB 0-18 kg 2017
TAKATA Midi i-Size Plus + i-Size Base Plus (Isofix) tak ZD ZD ZD ZD DB DB 0-18 kg 2017
RECARO Zero.1 Elite (Isofix + i-Size) tak DB DB ZD DB DB DB 0-18 kg 2017
MAXI-COSI AxissFix Plus (Isofix) tak DB DB DB DB DB DB 0-18 kg 2017
GB Vaya i-Size (Isofix) tak DB DB ZD DB DB DB 0-18 kg 2017
JOIE Spin 360 (Isofix) tak ZD ZD ZD DB DB DB 0-18 kg 2017
KLIPPAN Kiss 2 Plus (Isofix) tak DB DB ZD DB BDB DB 0-18 kg 2017
RECARO Optia & SmartClick Base (Isofix) 3 tak NDST NDST DB DB BDB DB 9-18 kg 2017
AXKID Wolmax nie DST DB DST ZD BDB DB 9-25 kg 2017
BAIER Adebar nie DB ZD BDB DB BDB DB 15-36 kg 2017
BAIER Adefix (Isofix) tak DB ZD BDB DB BDB DB 15-36 kg 2017
CYBEX Solution M SL nie DB DB BDB DB BDB DB 15-36 kg 2017
CYBEX Solution M-Fix SL (Isofix) tak DB DB BDB DB BDB DB 15-36 kg 2017
KIDDY Cruiserfix 3 (Isofix) tak DB DB DB DB DB DB 15-36 kg 2017
CASUALPLAY Polaris Fix (Isofix) tak ZD ZD BDB DB BDB DB 15-36 kg 2017
MAXI-COSI Rodi XP nie DB DB BDB DB BDB DB 15-36 kg 2017
MAXI-COSI Rodi XP Fix (Isofix) tak DB ZD BDB DB BDB DB 15-36 kg 2017
CHICCO Oasys23 Fixplus Evo (Isofix) tak ZD DB ZD DB DB DB 15-36 kg 2017
CYBEX Pallas M SL nie DB DB DB DB BDB DB 9-36 kg 2017
CYBEX Pallas M-Fix SL (Isofix) tak DB DB DB DB BDB DB 9-36 kg 2017
KIDDY Guardianfix 3 (Isofix) tak DB DB DB DB DB DB 9-36 kg 2017
ROMER Advansafix III SICT (Isofix) tak ZD DB ZD DB BDB DB 9-36 kg 2017
NANIA I-Max SP nie ZD ZD DB ZD DB DB 9-36 kg 2017
OSANN I-Max SP nie ZD ZD DB ZD DB DB 9-36 kg 2017
CASUALPLAY Multipolaris Fix (Isofix) tak NDST NDST DB DB BDB DB 9-36 kg 2017
LCP KIDS Saturn iFix (Isofix) tak NDST NDST ZD DB DB DB 9-36 kg 2017
CONCORD Vario XT-5 (Isofix) tak ZD ZD ZD ZD DB DB 9-36 kg 2017
Jane Grand (Isofix) tak NDST NDST ZD DB BDB DB 9-36 kg 2017
GRACO Milestone nie DST DST ZD ZD DB DB 0-36 kg 2017
Romer Discovery SL (Isofix) tak DB DB BDB DB BDB DB 15-36 kg 2016
JOIE Duallo (Isofix) tak DB DB DB DB ZD DB 15-36 kg 2016
KIDDY Evo-Lunafix (Isofix) tak DB DB DB DB DB DB 0-13 kg 2016
MAXI-COSI Citi nie DB DB DB DB BDB DB 0-13 kg 2016
KIDDY Evo-Luna i-Size (Isofix) tak BDB BDB DB DB ZD DB 0-13 kg 2016
CYBEX Aton Q i-Size nie DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2016
CYBEX Aton Q i-Size + Base Q i-Size (Isofix) tak DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2016
BESAFE iZi Go Modular i-Size nie DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2016
BESAFE iZi Go Modular i-Size + i-size base (Isofix) tak DB DB DB DB BDB DB 0-13 kg 2016
JOIE i-Gemm (i-Size) nie DB BDB DB DB BDB BDB 0-13 kg 2016
JOIE i-Gemm + i-Base (Isofix + i-Size) tak DB DB DB DB BDB BDB 0-13 kg 2016
BESAFE iZi Kid X2 i-Size (Isofix) tak DB BDB DB DB BDB DB 0-13 kg 2016
BESAFE iZi Modular i-Size + i-size base (Isofix) tak DB DB ZD DB BDB ZD 0-13 kg 2016
HAUCK Varioguard Plus (Isofix) tak ZD DB ZD ZD BDB ZD 0-18 kg 2016
KIWY SF01 Q-Fix (Isofix) tak NDST NDST DST DB NDST ZD 0-18 kg 2016
RECARO Zero.1 (Isofix) tak DB DB DB DB BDB DB 0-18 kg 2016
CHICCO Seat-Up 012 (Isofix) tak DST ZD DST DB DB DB 0-25 kg 2016
DIONO Radian 5 nie NDST DST NDST ZD DB DB 0-25 kg 2016
CONCORD Reverso PLUS (Isofix + i-Size) tak DB DB DB DB BDB DB 0-25 kg 2016
JOIE i-Anchor Advance (i-Size + Isofix) tak ZD DB ZD DB DB DB 0-25 kg 2016
NUNA Rebl (i-Size + Isofix) tak NDST NDST ZD DB DB DB 0-25 kg 2016
CYBEX Sirona M2 i-Size (Isofix) tak DB DB DB DB BDB ZD 0-25 kg 2016
JOIE Transcend (Isofix) tak DB DB DB DB ZD DB 9-36 kg 2016
ROMER Advansafix II Sict (Isofix) tak ZD ZD ZD ZD BDB DB 9-36 kg 2016
KIDS EMBRACE Frendship nie NDST NDST ZD ZD BDB DB 9-36 kg 2016
HEMA Doorgroei nie DST DST ZD DB DB DB 9-36 kg 2016
NANIA Beline SP Luxe nie DST DST ZD DB DB DB 9-36 kg 2016
ROMER King II nie DB ZD DB DB BDB BDB 9-18 kg 2016
RECARO Optiafix (Isofix) tak DB DB DB DB BDB DB 9-18 kg 2016
CHICCO Oasys 1 Evo Isofix tak ZD ZD DB DB BDB DB 9-18 kg 2016
KIDDY Phoenixfix 3 (Isofix) tak DB DB DB DB BDB DB 9-18 kg 2016
MAXI-COSI Rubi XP nie ZD ZD DB DB BDB DB 9-18 kg 2016
RECARO Optia (Isofix) tak NDST NDST DB DB BDB DB 9-18 kg 2016
ROMER Kidfix II XP (Isofix) tak DB DB BDB ZD BDB BDB 15-36 kg 2016
ROMER Kidfix II XP Sict (Isofix) tak DB DB DB ZD BDB BDB 15-36 kg 2016
MAXI-COSI Rodifix Airprotect (Isofix) tak DB DB BDB DB BDB DB 15-36 kg 2016
MIGO Sirius nie ZD ZD DB DB DB DB 15-36 kg 2016
MIGO Sirius + Solar (Isofix) tak ZD DB ZD ZD DB DB 15-36 kg 2016
HEMA Junior nie DB DB DB DB DB DB 15-36 kg 2016
Jane Quartz (Isofix) tak DB DB DB DB BDB DB 15-36 kg 2016
NANIA Befix SP nie DB DB DB DB DB DB 15-36 kg 2016
VERTBAUDET Juniorsit nie DB DB DB DB DB DB 15-36 kg 2016
ROMER Kid II nie DB DB BDB DB BDB BDB 15-36 kg 2015
ROMER Kidfix SL (Isofix) tak DB DB BDB DB BDB BDB 15-36 kg 2015
JOIE Trillo LX (Isofix) tak DB DB DB DB BDB DB 15-36 kg 2015
CYBEX Cloud Q nie DB BDB DB DB ZD DB 0-13 kg 2015
CYBEX Cloud Q & Base Q-fix (Isofix) tak DB DB DB DB ZD DB 0-13 kg 2015
GRACO SnugFix nie DB DB ZD DB BDB DB 0-13 kg 2015
GRACO SnugFix + SnugFix Isofix Base tak DB DB DB DB BDB DB 0-13 kg 2015
SIMPLE PARENTING Doona+ Car Seat nie DB ZD DB DB BDB ZD 0-13 kg 2015
SIMPLE PARENTING Doona+ Car Seat + Isofix Base tak DB ZD DB DB BDB ZD 0-13 kg 2015
CASUALPLAY Sono Fix (Isofix) tak NDST ZD ZD DB NDST DB 0-13 kg 2015
COSATTO Hold nie NDST DB ZD DB NDST DB 0-13 kg 2015
COSATTO Hold + Car Seat Base nie NDST DB DB DB NDST DB 0-13 kg 2015
COSATTO Hold + Isofix Car Seat Base tak NDST DB DB DB NDST DB 0-13 kg 2015
CYBEX Aton 4 nie NDST BDB DB DB NDST DB 0-13 kg 2015
CYBEX Aton 4 + Aton Base 2 nie NDST BDB DB DB NDST DB 0-13 kg 2015
CYBEX Aton 4 + Aton Base 2-fix (Isofix) tak NDST DB DB DB NDST DB 0-13 kg 2015
SIMPLE PARENTING Doona nie NDST ZD DB DB NDST ZD 0-13 kg 2015
SIMPLE PARENTING Doona & Isofix Base tak NDST ZD DB DB NDST ZD 0-13 kg 2015
MAXI-COSI Pebble Plus (i-Size) nie DB BDB DB DB BDB BDB 0-13 kg 2015
MAXI-COSI Pebble Plus + 2wayfix (Isofix + i-Size) tak DB DB BDB DB BDB BDB 0-13 kg 2015
HAUCK Varioguard (Isofix) tak NDST NDST ZD DB DST ZD 0-18 kg 2015
CAM Gara 0.1 nie DST DST ZD DB ZD DB 0-18 kg 2015
CONCORD Reverso (Isofix + i-Size) tak DB BDB DB DB BDB DB 0-23 kg 2015
JOIE i-Anchor + i-AnchorFix Base (Isofix + i-Size) tak ZD ZD ZD ZD BDB DB 0-23 kg 2015
CASUALPLAY Multiprotector Fix II (Isofix) tak DB ZD DB DB DB ZD 9-36 kg 2015
CYBEX Pallas M nie DB ZD DB DB DB DB 9-36 kg 2015
CYBEX Pallas M-fix (Isofix) tak DB DB DB DB DB DB 9-36 kg 2015
JOIE Trillo Shield (Isofix) tak DB DB DB ZD BDB DB 9-36 kg 2015
CHICCO Gro-Up 123 nie ZD DST DB DB BDB BDB 9-36 kg 2015
HEYNER Multi Protect Aero nie ZD ZD ZD DB ZD DB 9-36 kg 2015
KIWY SLF123 Q-fix (Isofix) tak ZD ZD ZD DB DB ZD 9-36 kg 2015
RECARO Young Sport Hero nie ZD ZD ZD ZD BDB DB 9-36 kg 2015
ROMER King II ATS nie DB ZD DB DB BDB BDB 9-18 kg 2015
ROMER King II LS nie DB ZD DB DB BDB BDB 9-18 kg 2015
INGLESINA Amerigo I-FIX (Isofix) tak DB ZD DB DB DB DB 9-18 kg 2015
MAXI-COSI Tobi nie DB ZD DB DB DB DB 9-18 kg 2015
CHICCO Oasys 1 Isofix tak ZD ZD DB DB BDB DB 9-18 kg 2015
PEG PEREGO Viaggio 1 Duo-Fix K TT (Isofix) tak ZD DB ZD DB DST DB 9-18 kg 2015
MAXI-COSI 2wayPearl ( i-Size) tak DB DB DB DB DB DB 0-13 kg 2015
MAXI-COSI Axissfix (Isofix) tak DB DB DB DB BDB DB 0-13 kg 2015
ROMER Kidfix SL SICT (Isofix) tak DB DB DB DB BDB BDB 15-36 kg 2015
CYBEX Solution M nie DB DB DB DB DB BDB 15-36 kg 2015
CYBEX Solution M-fix (Isofix) tak DB DB DB DB DB BDB 15-36 kg 2015
HEYNER Maxi Protect Aero nie DB DB DB DB ZD DB 15-36 kg 2015
KIDDY Smartfix (Isofix) tak DB DB BDB DB BDB DB 15-36 kg 2015
NANIA Racer SP nie ZD ZD ZD b.d. ZD DB 9-36 kg 2014
UNITED-KIDS Kid Comfort nie NDST NDST DST b.d. DST DB 9-36 kg 2014
UNITED-KIDS Kidstar nie NDST NDST DST b.d. DST DB 9-36 kg 2014
TIGGO Bebehut nie NDST NDST DST b.d. DST DB 9-36 kg 2014
NANIA I-Max SP Isofix tak ZD ZD ZD b.d. ZD DB 9-36 kg 2014
UNITED-KIDS Alpha Deluxe nie NDST NDST DST b.d. NDST DB 9-25 kg 2014
AXKID Duofix (Isofix) tak DST DST ZD b.d. ZD ZD 9-25 kg 2014
Romer Kidfix XP (Isofix) tak DB DB DB b.d. BDB DB 15-36 kg 2014
FISHER PRICE FP4000 nie ZD ZD DB b.d. DST DB 15-36 kg 2014
GRACO Assure nie ZD ZD DB b.d. BDB BDB 15-36 kg 2014
NANIA Starter SP nie NDST ZD DB b.d. NDST DB 15-36 kg 2014
CONCORD Airsafe nie DB BDB DB b.d. BDB DB 0-13 kg 2014
CONCORD Airsafe & Airfix (Isofix) tak DB BDB DB b.d. BDB DB 0-13 kg 2014
CYBEX Aton Q & Aton Q Base-fix (Isofix) tak DB BDB DB b.d. BDB BDB 0-13 kg 2014
CYBEX Aton Q nie DB BDB DB b.d. BDB BDB 0-13 kg 2014
BESAFE iZi Go X1 nie DB DB DB b.d. BDB BDB 0-13 kg 2014
BESAFE iZi Go X1 Isofix tak DB DB DB b.d. BDB BDB 0-13 kg 2014
Jane Matrix Light 2 nie ZD DB ZD b.d. BDB BDB 0-13 kg 2014
KIDDY Evolution Pro 2 nie DB DB DB b.d. BDB BDB 0-13 kg 2014
KIDDY Evolution Pro 2 & Isofix-Base 2 tak DB DB DB b.d. BDB BDB 0-13 kg 2014
NANIA BeOne SP nie DB DB DB b.d. ZD DB 0-13 kg 2014
ABC Design Risus nie ZD ZD DB b.d. BDB DB 0-13 kg 2014
ABC Design Risus & Risus Isofix Base tak NDST NDST DB b.d. BDB DB 0-13 kg 2014
MAXI-COSI Pebble nie DB DB DB b.d. BDB DB 0-13 kg 2014
MAXI-COSI Pebble & 2wayFix (Isofix) tak DB DB BDB b.d. BDB DB 0-13 kg 2014
Jane Matrix Light 2 & Matrix Platform (Isofix) tak DST DB DST b.d. BDB BDB 0-13 kg 2014
RECARO Privia nie DB DB DB b.d. BDB DB 0-13 kg 2014
RECARO Privia & Recaro fix (Isofix) tak BDB BDB BDB b.d. BDB DB 0-13 kg 2014
CONCORD Ultimax.2 (Isofix) tak DB DB DB b.d. BDB DB 0-18 kg 2014
NANIA Safety Paris SP nie NDST NDST DST b.d. ZD DB 0-18 kg 2014
Romer Dual-Fix (Isofix) tak DST DST DB b.d. BDB DB 0-18 kg 2014
Romer Max-Fix 2 (Isofix) tak DB DB DB b.d. BDB DB 0-18 kg 2014
MIGO Saturn & Solar (Isofix) tak DB DB DB b.d. ZD DB 9-18 kg 2014
MIGO Saturn nie DB DB DB b.d. ZD DB 9-18 kg 2014
PEG PEREGO Viaggio 1 Duofix TT (Isofix) tak ZD ZD DB b.d. ZD DB 9-18 kg 2014
FISHER PRICE FP3000 nie ZD ZD ZD b.d. DST DB 9-36 kg 2014
DIONO Monterey 2 (Isofix) img tak DB DB DB b.d. ZD ZD 15-36 kg 2013
BÉBÉCAR Easymaxi ELS nie ZD DB ZD b.d. BDB DB 0-13 kg 2013
CONCORD Air nie ZD BDB DB b.d. DST DB 0-13 kg 2013
CONCORD Air & Airfix (Isofix) tak ZD BDB DB b.d. DST DB 0-13 kg 2013
takNÉ Strata & Strata Platform (Isofix) tak DST DST DB b.d. BDB DB 0-13 kg 2013
PEG PEREGO Primo Viaggio SL & Isofix Base 0+1 tak BDB BDB BDB b.d. ZD ZD 0-13 kg 2013
PEG PEREGO Primo Viaggio SL nie DB DB DB b.d. ZD ZD 0-13 kg 2013
TAKATA Mini nie DB DB DB b.d. BDB DB 0-13 kg 2013
TAKATA Mini & Isofix Base tak DB DB DB b.d. BDB DB 0-13 kg 2013
CYBEX Aton 3 nie ZD BDB DB b.d. DST BDB 0-13 kg 2013
CYBEX Aton 3 & Base 2-fix (Isofix) nie ZD BDB BDB b.d. DST BDB 0-13 kg 2013
NANIA Baby Ride nie NDST NDST DB b.d. ZD DB 0-13 kg 2013
Romer Max-Fix (Isofix) tak NDST DB DB b.d. NDST DB 0-18 kg 2013
CONCORD Ultimax Isofix tak ZD DB DB b.d. DST DB 0-18 kg 2013
CYBEX Sirona (Isofix) tak DB DB DB b.d. BDB DB 0-18 kg 2013
MAXI-COSI Milofix (Isofix) tak DB DB DB b.d. BDB DB 0-18 kg 2013
NANIA Driver SP nie DST ZD DST b.d. ZD DB 0-18 kg 2013
BREVI Axo Ifix (Isofix) tak DB DB DB b.d. ZD ZD 9-18 kg 2013
MAXI-COSI Rubi nie ZD ZD DB b.d. BDB DB 9-18 kg 2013
PEG PEREGO Viaggio 1 DUO FIX K nie ZD ZD DB b.d. ZD DB 9-18 kg 2013
PEG PEREGO Viaggio 1 DUO-FIX K & Isofix Base 0+1 tak DB DB DB b.d. ZD DB 9-18 kg 2013
KIDDY Phoenixfix Pro 2 (Isofix) tak BDB BDB BDB b.d. BDB DB 9-18 kg 2013
GRACO Coast nie ZD ZD DB b.d. ZD ZD 9-18 kg 2013
CYBEX Juno 2-Fix (Isofix) tak BDB BDB BDB b.d. BDB BDB 9-18 kg 2013
CASUALPLAY Q-Retraktor Fix (Isofix) tak DB DB DB b.d. ZD DB 9-18 kg 2013
CASUALPLAY Q-Retraktor Fix & Support leg (Isofix) tak DB DB DB b.d. ZD DB 9-18 kg 2013
Romer Versafix (Isofix) tak DB DB DB b.d. BDB DB 9-18 kg 2013
TAKATA Midi & Isofix Base tak DB DB DB b.d. BDB DB 9-18 kg 2013
BRITAX Max-Way nie DST DB DST b.d. ZD DB 9-25 kg 2013
AXKID Kidzofix (Isofix) tak NDST NDST DB b.d. NDST ZD 9-25 kg 2013
RECARO Monza Nova IS Seatfix (Isofix) tak DB DB DB b.d. BDB DB 9-36 kg 2013
Romer Xtensafix (Isofix) tak NDST NDST ZD b.d. BDB DB 9-36 kg 2013
IWH Multimax nie DST DST ZD b.d. BDB ZD 9-36 kg 2013
KLIPPAN Triofix & Isofix-base tak ZD ZD DB b.d. BDB DB 9-36 kg 2013
STORCHENMĂśHLE Starlight SP nie ZD ZD DB b.d. ZD DB 9-36 kg 2013
STORCHENMĂśHLE Solar nie DB DB BDB b.d. BDB BDB 15-36 kg 2013
Romer Kidfix XP SICT (Isofix) tak DB BDB DB b.d. BDB DB 15-36 kg 2013
RECARO Monza Nova 2 nie DB DB DB b.d. BDB DB 15-36 kg 2013
RECARO Monza Nova 2 Seatfix (Isofix) tak DB DB DB b.d. BDB DB 15-36 kg 2013
CHICCO Oasys 2/3 Fixplus (Isofix) tak DB DB DB b.d. BDB DB 15-36 kg 2013
CHICCO Oasys 2/3 nie ZD ZD DB b.d. BDB DB 15-36 kg 2013
KLIPPAN Triofix nie DST ZD DST b.d. BDB DB 15-36 kg 2013
CYBEX Aton 2 nie DB BDB DB b.d. BDB BDB 0-13 kg 2012
CYBEX Aton 2 (Isofix) tak DB BDB DB b.d. BDB BDB 0-13 kg 2012
HTS BESAFE iZi Go Isofix tak ZD ZD DB b.d. BDB BDB 0-13 kg 2012
PEG PEREGO Primo Viaggio Trifix K nie DB DB DB b.d. ZD DB 0-13 kg 2012
PEG PEREGO Primo Viaggio Trifix K (Isofix) tak DB DB DB b.d. ZD DB 0-13 kg 2012
PEG PEREGO Viaggio convertibile nie NDST NDST DB b.d. BDB DB 0-18 kg 2012
CYBEX Juno-Fix (Isofix) tak DB BDB DB b.d. BDB BDB 9-18 kg 2012
Romer Trifix (Isofix) tak DB DB DB b.d. ZD DB 9-18 kg 2012
CAM Viaggiosicuro Isofix S157 tak DB DB DB b.d. BDB ZD 9-18 kg 2012
CHICCO Xpace Isofix tak DB DB DB b.d. BDB ZD 9-18 kg 2012
NANIA Beline SP nie ZD ZD ZD b.d. ZD DB 9-36 kg 2012
OSANN Beline SP nie ZD ZD ZD b.d. ZD DB 9-36 kg 2012
KIDDY Guardianfix Pro (Isofix) 2 tak NDST NDST DB b.d. BDB DB 9-36 kg 2012
CASUALPLAY Multiprotector Fix (Isofix) 3 tak ZD ZD DB b.d. ZD DB 9-36 kg 2012
GRACO Nautilus nie ZD ZD ZD b.d. ZD DB 9-36 kg 2012
CHICCO Neptun nie ZD ZD ZD b.d. DST DB 9-36 kg 2012
CYBEX Pallas 2 nie DB DB DB b.d. BDB DB 9-36 kg 2012
STORCHENMĂśHLE Taos nie ZD ZD ZD b.d. ZD DB 9-36 kg 2012
PHIL & TEDS Tott XT nie DST DST ZD b.d. BDB ZD 9-36 kg 2012
CONCORD Transformer Pro (Isofix) tak DB DB DB b.d. BDB DB 9-36 kg 2012
EASYCARSEAT Inflatable nie NDST NDST DB b.d. ZD DB 15-36 kg 2012
HTS BESAFE iZi UP X3 4 nie ZD ZD DB b.d. BDB DB 15-36 kg 2012
HTS BESAFE iZi UP X3 Fix (Isofix) 5 nie DB DB DB b.d. BDB DB 15-36 kg 2012
GRACO Junior Maxi nie NDST NDST DB b.d. ZD BDB 15-36 kg 2012
GRACO Logico L nie NDST NDST DB b.d. ZD BDB 15-36 kg 2012
Jane Montecarlo R1 (Isofix) tak DB DB DB b.d. ZD BDB 15-36 kg 2012
RECARO Monza Nova Seatfix (Isofix) tak ZD DB BDB b.d. DST BDB 15-36 kg 2012
STORCHENMĂśHLE My-Seat CL nie DB DB DB b.d. ZD BDB 15-36 kg 2012
MAXI COSI RodiFix (Isofix) tak DB DB DB b.d. BDB DB 15-36 kg 2012
STORCHENMĂśHLE Solar Seatfix (Isofix) tak DB DB BDB b.d. BDB BDB 15-36 kg 2012
CYBEX Solution X2 nie DB DB DB b.d. BDB DB 15-36 kg 2012
SAFETY 1st Travel Safe nie ZD ZD DB b.d. ZD DB 15-36 kg 2012
PEG PEREGO Viaggio 2/3 Surefix (Isofix) tak DB DB DB b.d. BDB DB 15-36 kg 2012


Tabelę z wynikami opracowano na podstawie danych udostępnionych przez Instytut na stronie adac.de

Legenda:

do 2020r.
od 2021r.
BDB
Bardzo Dobry
5
0.5 - 1.5
DB
Dobry
4
1.6 - 2.5
ZD
Zadowalający
3
2.6 - 3.5
DST
Dostateczny
3
3.6 - 4.5
NDST
Niedostateczny
1
4.6 - 5.5


Jak powstaje ranking fotelików samochodowych tworzony przez ADAC?

ADAC jest niemieckim instytutem, który prowadzi różnego rodzaju testy wytrzymałości oraz użytkowania fotelików samochodowych i nie tylko. Testy prowadzone są raz do roku i na ich podstawie tworzony jest foteliki samochodowe ranking oceniający. Foteliki są w nim oceniane wedle czterech kategorii, z których oceny cząstkowe składają się na ogólną – i to ta ostatnia powinna być w największym stopniu brana przez nas pod uwagę.
Kategoriami, w jakich prowadzone są testy i przestawiany ranking fotelików są: bezpieczeństwo, komfort, obsługa oraz łatwość czyszczenia. Są one dość wymierne, ponieważ to te cztery parametry są dla rodziców kupujących fotelik samochodowy dla swojej pociechy najważniejsze. Wszystkie oceny przyznawane są na pięciopunktowej skali, na której 1 to wynik najgorszy, a 5 jest oceną najwyższą. A jak wygląda szczegółowy przebieg oceniania? Oczywiście, ADAC prowadzi testy, na podstawie których powstaje ranking fotelików samochodowych w warunkach laboratoryjnych. Które pozwalają na osiągniecie jak najbardziej obiektywnych ocen. Bezpieczeństwo badane jest w trakcie testów w samochodzie, gdzie samochód poddawany jest symulacji zderzenia przy różnych prędkościach, a także testowi wytrzymałości pasów, czy też całej konstrukcji. Łatwość obsługi oznaczać by mogła w tym przypadku przede wszystkim, prostotę codziennego montażu i demontażu fotelika, a także samo przymocowanie go w samochodzie w stabilny i bezpieczny sposób. Komfort w tym wypadku oznacza przede wszystkim ergonomię użytkowania oraz dobrą stabilizację dziecka – bez ucisku i innych nieprzyjemności. Łatwość czyszczenia zaś to czynnik, którego wyjaśniać nie trzeba.

Każdy fotelik oceniany jest w skali od 1 do 5, a na tej podstawie mniej więcej w połowie roku ADAC publikuje foteliki samochodowe ranking opisujący. Powinniśmy się nim z całą pewnością kierować przy dokonywaniu wyboru w tym zakresie.

Foteliki samochodowe ranking ADAC 2018

Jak korzystać z rankingu fotelików przy zakupie?

Kiedy wybieramy się do sklepu po fotelik dla naszej pociechy, zazwyczaj nie mamy pojęcia, jak zacząć poszukiwanie tego idealnego. Dlatego też, zanim w ogóle wybierzemy się na zakupy, warto spojrzeć na wyniki, które prezentuje foteliki samochodowe ranking opisujący, ponieważ to one właśnie powinny być dla nas głównym czynnikiem branym pod uwagę podczas wyboru. Oczywiście, im wyższa ocena w tabeli, tym większe prawdopodobieństwo, że nasz maluch będzie się czuł dobrze i pewnie, korzystając z fotelika zamieszczonego na przednim, bądź tylnim siedzeniu. Rekomendowane do zakupu są przede wszystkim foteliki oceniane jako bardzo bezpieczne i komfortowe – a więc przede wszystkim te z ostateczną oceną 4 – piątki się raczej nie zdarzają, bądź też 3. Jeśli jednak fotelik w rankingu ma ocenę 3, należy przyjrzeć się bliżej ocenom cząstkowym – w takim przypadku, ocena za bezpieczeństwo oraz komfort powinny mieć wartość przynajmniej 4, ponieważ to one są najważniejsze.

Warto również pamiętać, że foteliki samochodowe ranking opisujący prezentowany przez ADAC, daje nam także dodatkowe informacje – ot, choćby o tym, w jaki sposób klasyfikowane są foteliki samochodowe i jak z tej wiedzy korzystać. Warto więc i na te zagadnienia z całą pewnością zwrócić uwagę – fotelik bowiem dobrany być musi zarówno do wieku, jak i wzrostu, czy też wagi dziecka – inne są wszak potrzeby niemowlaka, czy dziecka małego, inne siedmiolatka, a jeszcze inne dwunastolatka.