Bez kategorii

Na karuzelę i na wesele – o bezpieczeństwie dzieci w samochodzie w KAŻDEJ podróży

Każdy Rodzic dobrze wie, jak ważne jest bezpieczeństwo dziecka w samochodzie. Podczas jazdy, nawet tej najbardziej uważnej, zawsze może zdarzyć się coś nieprzewidzianego. Odpowiednie zabezpieczenie malucha jeszcze przed rozpoczęciem podróży może uchronić całą rodzinę od tragedii.

Co daje najlepszą ochronę dziecka w podróży? Oczywiście dobry fotelik samochodowy! W tej dziedzinie niestety czy może „stety” jakość idzie w parze z ceną, a więc odpowiedzialny Rodzic po prostu wie, że musi liczyć się z określonym wydatkiem. Na szczęście zakup bezpiecznego fotelika samochodowego w dużej części przypadków może być jednorazowy lub jeden na wiele lat, więc inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo pociechy zwraca się już w niedługim czasie. Plus można niekiedy natrafić na naprawdę świetne okazje, tak jak w naszym sklepie e-Foteliki – warto śledzić nowości i promocje.

Bezpieczne dziecko w podróży na… wesele

Są takie momenty, kiedy dziecko jest głównym bohaterem danej podróży – np. w drodze na swoje pierwsze urodziny u dziadków czy na karuzelę. Rodzice dbają o jego komfort i wygodę, a ich myśli krążą w głównej mierze wokół potrzeb malucha. Są jednak też takie sytuacje, w których dorośli skupiają się bardziej na sobie – np. gdy zabierają dziecko ze sobą, kiedy jadą załatwić własne sprawy, albo gdy wyruszają na jakąś ważną uroczystość rodzinną, np. na ślub i wesele. Pomimo, że ich uwaga może skupiać się np. wokół czekającej na nich pary młodej i całego przyjęcia, to o pełną ochronę najmłodszego weselnika, czyli jazdę w bezpiecznym foteliku samochodowym, także należy zadbać.

Zabierając się więc w podróż z rodziną czy innymi gośćmi, należy bezwzględnie przed tym sprawdzić, czy fotelik będzie pasował do ich samochodu. Podobnie w przypadku wynajmowanego wozu (bardzo szeroki wybór aut weselnych można znaleźć na czymdoslubu.pl ).

Samochody do ślubu

Pamiętaj, że nawet krótka przejażdżka może nieść za sobą pewne zagrożenia na drodze – przed wyjazdem upewnij się, że Twoja pociecha siedzi wygodnie i bezpiecznie zapięta w foteliku samochodowym.

Bezpieczny fotelik samochodowy na dłuższe i krótsze trasy

To prawda, tak naprawdę długość trasy nie ma znaczenia – Rodzic może zabrać malucha do pobliskiego sklepu czy na plac zabaw, a potencjalnego zagrożenia na krótkim odcinku kilku kilometrów nie można lekceważyć! Tylko prawidłowe przypięcie dziecka do sprawdzonego i odpowiednio dobranego do samochodu fotelika zapewnia ochronę malucha w każdej sytuacji na drodze.

Dlatego tak ważne jest wybranie niezawodnego fotelika samochodowego i dopasowanie go nie tylko do potrzeb najmłodszego podróżnika, ale także do posiadanego auta. Jeśli te warunki będą spełnione, każdy wyjazd w krótszą lub dalszą trasę będzie niósł ze sobą pewność bezpieczeństwa dziecka. Uśmiech na jego buźce i poczucie spokoju Rodziców sprawią, że rodzinna podróż będzie przyjemna i szczęśliwa. Tego Wam życzymy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *