Bez kategorii

Top 5 fotelików samochodowych dla dzieci do 2000 zł

Foteliki samochodowe dla dzieci są niezbędnym elementem wyposażenia każdego samochodu, którym podróżują maluchy. Służą one do zabezpieczenia i ochrony najmłodszych pasażerów przed skutkami ewentualnego wypadku samochodowego.

Jak wiadomo, dzieci są bardziej wrażliwe na urazy niż dorośli, dlatego ważne jest, aby ich ciała były odpowiednio chronione podczas jazdy samochodem. Foteliki samochodowe dla dzieci są projektowane w taki sposób, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo. W sklepie e-foteliki.pl znajdziesz foteliki dostosowane do różnych grup wiekowych dzieci, a także ich wzrostu i wagi.

Najlepsze foteliki dla Twojego dziecka w przedziale wagowym 0-18 kg

Foteliki samochodowe dla niemowląt i małych dzieci są przeznaczone dla pasażerów o wadze do 13 kg (niektóre z nich dostosowane są do wagi sięgającej do 18 kg . Są one montowane tyłem do kierunku jazdy, co pozwala na ochronę szyi i głowy dziecka. Wyselekcjonowaliśmy wyróżniające się modele fotelików z naszego sklepu:

  1. Nuna Pipa Next System – 1199 zł

Lekki fotelik pełniący również rolę nosidełka, który pasuje do wszystkich wózków Nina i posiada certyfikat użycia w samolocie TUV. Można go zamontować w samochodzie raz pomocą pasów lub bazy ISOFIX. Został wyposażony w strefę zgniotu w obrębie nogi stabilizującej, która pochłania uderzenia, minimalizując działającą na dziecko siłę. Dodatkowo ma on absorbującą energię piankę EPP, która dodatkowo redukuje moc oddziałującą na malucha przy zderzeniu.

  1. Britax Dualfix 3 i-Size – 1299 zł

Fotelik ten dostosowany jest do dzieci ważących do 18 kg, dzięki czemu może służyć maluchom od 3 miesiąca do 4 roku życia. Siedzisko można ustawić w 6 pozycjach odchylenia przodem lub tyłem do kierunku jazdy. System ochrony bocznej SICT inside redukuje siły uderzenia poprzez zmniejszenie odległości między wnętrzem samochodu a fotelikiem i pochłonięcie energii, zanim ta dotrze do dziecka.

  1. Joie i-Spin 360 – 1698 zł

Fotelik z maksymalnym obciążeniem do 18 kg, który obraca się 360°, dzięki czemu można go idealnie dopasować dla wygody dziecka i rodzica. Funkcja obrotu w każdą stronę ułatwia wkładanie i wyjmowanie maluszka – system „Simple Swivel” pozwoli na zrobienie tego nawet jedną ręką. Panele boczne Guard Surround Safety™ gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i uruchamiają się przy napięciu pasów.

  1. Cybex Sirona S2 i-Size – 1649 zł

W tym obrotowym foteliku samochodowym dzieci przewozić można od momentu narodzin do osiągnięcia 105 cm/18 kg. Można zamontować go zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Funkcja obrotu siedziska pozwala na łatwe wsadzanie i wyjmowanie dziecka, a 12-pozycyjny zagłówek i wygodne uchwyty na pasy zapewnią najmłodszemu pasażerowi komfort podczas jazdy. Zgodność z europejską normą i-Size to gwarancja wysokiego poziomu bezpieczeństwa!

  1. Joie i-Snug 2 – 1178 zł

Najlżejszy fotelik na rynku z certyfikatem i-Size, waży zaledwie 3,35 kg. Mogą z niego korzystać dzieci od urodzenia do 75 cm wzrostu. Prosty montaż i funkcja obrotu 360° to ułatwienie w zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa podczas jazdy. Zagłówek posiada dodatkową wkładkę Tri Protect, która zapewnia bezpieczeństwo okolic główki w postaci trzech warstw pianki.

Najlepsze foteliki dla Twojego dziecka w przedziale wagowym 15-36 kg

Foteliki samochodowe dla starszych dzieci są przeznaczone dla pasażerów o wadze od 15 do 36 kg. Są one montowane przodem do kierunku jazdy, a także posiadają specjalne pasy bezpieczeństwa, które chronią klatkę piersiową i brzuch dziecka. Oto najlepsze modele dostępne w naszym sklepie:

  1. Cybex Solution G i-Fix – 889 zł

Fotelik samochodowy dla dziecka od 15 do 50 kg (3-12 lat), będący częścią popularnej, bezpiecznej serii Solution. Zapewnia wielopoziomową ochronę i maksymalny komfort dziecku za sprawą regulacji wysokości oparcia i skrzydeł bocznych oraz systemowi ochrony bocznej L.S.P. PLUS. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom dziecko chronione jest przed poważniejszymi skutkami kolizji.

  1. Recaro Monza Nova 2 – 1096 zł

Ten innowacyjny fotelik samochodowy zapewnia dziecku nie tylko bezpieczeństwo, ale także rozrywkę podczas jazdy – jest on wyposażony we wbudowany w zagłówki system dźwiękowy z głośnikami, dzięki czemu małemu fanowi muzyki umilona zostanie każda podróż! Ponadto nie brakuje w nim systemu ochrony bocznej ASP zapobiegającego poważnym obrażeniom oraz rozwiązań zwiększających komfort Twojej pociechy, takich jak wygodne siedzisko z systemem wentylacji i wzmocnione podłokietniki.

  1. Britax Romer Advansafix M i-Size – 1299 zł

Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, system Pivot Link zmniejszający ryzyko obrażeń głowy i szyi, technologia SecureGuard zapewniająca optymalne położenie pasa biodrowego, zagłówek chroniący głowę… To wszystko cechy nowoczesnego fotelika samochodowego, który gwarantuje bezpieczeństwo i komfort dziecka. Dodatkowo górny pas mocujący TopTether redukuje obroty fotelika, stabilizując lepiej niż tradycyjne pasy.

  1. Nuna AACE – 1190 zł

To fotelik samochodowy, który rośnie wraz z dzieckiem dzięki innowacyjnemu systemowi 3D Growth – możesz dostosować wymiary fotelika do rozmiaru dziecka aż w trzech płaszczyznach: wysokości, szerokości i głębokości. Dzięki regulacji zagłówka, szerokości oparcia i głębokości siedziska zapewniasz swojemu dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezrównaną wygodę. Fotelik posłuży Ci nawet 8 lat – od 4 do 12 roku życia dziecka, chroniąc pociechę przed wypadkami i kolizjami. Pianka i kapsuły SIP absorbują energię zderzeń, która dzięki temu nie zagraża dziecku.

  1. Britax Romer Kidfix M i-Size – 829 zł

Wyjątkowo bezpieczny fotelik (uzyskał wysoką ocenę 2.0 w testach ADAC 2022 maj), który pasuje do większości pojazdów, ponieważ można zamontować go za pomocą pasów lub systemu Isofix. System SICT to dodatkowa ochrona przy zderzeniach bocznych, a głębokie, miękkie siedzisko i szerokie oparcie zapewniające przestrzeń na ramiona i plecy to nie tylko gwarancja komfortu, ale też zmniejszenia ryzyka obrażeń przy wypadkach.

Wszystkie foteliki poddane zostały rygorystycznym testom, których zdanie gwarantuje skuteczność w zakresie ochrony najmłodszych podczas podróży samochodem. Wyselekcjonowane przez nas modele wyróżnione są licznymi nagrodami, certyfikatami i pozytywnymi opiniami klientów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że podejmujesz dobry wybór!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *