Bez kategorii

Jak przebiegają testy fotelików Romer Britax cz.2

W poprzedniej części artykułu opisywaliśmy, jak wyglądają testy wewnętrzne, którymi poddawane są wszystkie foteliki Romer Britax, zanim trafią w ręce troskliwych Rodziców. Uff… sporo tego było! A to dopiero pierwszy etap!

Bo gdy  grę wchodzi bezpieczeństwo przewozu dzieci, Romer Britax nie szczędzi sił, czasu ani środków, by upewnić się, że foteliki ich produkcji są niezawodne.

Testy zewnętrzne

Po przeprowadzeniu wszystkich rygorystycznych testów wewnętrznych, foteliki od Romera są poddawane niezależnym badaniom przez wiodące organizacje zajmujące się kwestiami bezpieczeństwa, takich jak Which?, Stiftung Warentest czy ADAC.

Wszystkie foteliki Romer Britax spełniają wymogi europejskiego standardu ECE 44/04, który zresztą firma pomagała tworzyć. Regularnie przeprowadzane są kontrolne testy i powtórne badania, gdy w życie wejdzie jakaś aktualizacja.

Romer Britax posiada certyfikat firmy DEKRA, wystawiany przez niezależny instytut kontroli jakości po przejściu trudnego egzaminu. Firma zleca też prywatne testy różnym niezależnym firmom zewnętrznym, bo „co dwie głowy, to nie jedna” – im bardziej kompleksowe i wszechstronne badania, tym większe bezpieczeństwo Twojego dziecka w podróży!

Foteliki od Romera są wybierane przez koncerny motoryzacyjne do testów nowych samochodów, które są przeprowadzane przez niezależną organizację Euro NCAP – jak pisano powyżej, w 2014 r. aż 89% samochodów testowano z fotelikami Romer Britax!

I w końcu, jak wisienka na torcie, Romer Britax jest ciągle doceniany przez Rodziców, którzy wyróżniają ich foteliki różnymi nagrodami konsumenckimi, jak np. złotą nagrodą magazynu Mother&Baby w 2013 r. za TRIFIX czy złotą nagrodą czasopisma Baby&Pregnancy w 2014 r. za innowacyjny DUALFIX. Bo zaufanie Rodziców jest najważniejsze. No, prawie – jak często podkreśla firma, najważniejsze zawsze jest bezpieczeństwo dziecka w podróży! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *