Bez kategorii

Jak przebiegają testy fotelików Romer Britax cz.1

Jeżeli chcesz mieć pewność, że sadzasz dziecko w najbezpieczniejszym i najstaranniej przetestowanym foteliku z dostępnych na rynku, wybierz fotelik od Romer Britax.

To nie czcze gadanie ani żaden marketing – to fakty potwierdzone niezależnymi badaniami. Wystarczy krótki wgląd w historię i filozofię firmy, by przekonać się, że bezpieczeństwo najmłodszych naprawdę leży na sercu założycielom i konstruktorom firmy. A standardy bezpieczeństwa ich fotelików wykraczają nawet poza regulacje prawne!

Romer Britax ma własne ośrodki do testów zderzeniowych w Europie, Australii i Ameryce – więcej niż jakikolwiek inny producent fotelików! To właśnie w tych ośrodkach odbywają się liczne rygorystyczne testy za pomocą specjalnie opracowanej przez producenta aparatury.

Nowy fotelik może być wypuszczony na rynek dopiero wtedy, gdy konstruktorzy mają niezbitą pewność, że ochroni on Twoje dziecko podczas każdego rodzaju zderzenia, w najbardziej kompleksowy sposób, jaki tylko jest możliwy.

Testy wewnętrzne

1. Testy zderzeń czołowych. Testy zderzeń tylnych i bocznych. Testy dachowania

Wszystkie symulacje są przeprowadzane pod czujnym okiem specjalistów, przy prędkości sięgającej 65 km/hm. Efekty zderzeń są analizowane kompleksowo, z uwzględnieniem każdej części ciała, na którą oddziałują siły podczas wypadku – pomaga to udoskonalić 360–stopniową ochronę Twojego dziecka na każdą ewentualność.

2. Testy pasów bezpieczeństwa

Wytrzymałość pasów jest testowana aż 14 599 razy! Bo przecież odpowiednie przypięcie fotelika to podstawa bezpieczeństwa. Specjaliści Romer Britax symulują zapinanie i odpinanie pasów 4 razy dziennie przez 10 lat – czyli tak, jak normalnie się je użytkuje w codziennym życiu.

3. Symulacje przenoszenia fotelika ISOFIX między samochodami

Pionierstwo zobowiązuje! Opatentowany 20 lat temu system ISOFIX pozostaje do dziś jedynym światowym standardem montażu fotelików, dlatego producent musi mieć pewność, że spełnia on swoje funkcje. I spełnia! Testuje się to przez 4 lata codziennego przenoszenia fotelika między samochodami, jego przypina i odpinania.

4. Powtarzanie testów… w kółko

Dany fotelik jest testowany w określony sposób, później w inny, a potem – znów w ten sam. Aż do uzyskania namacalnej pewności, że jego jakość przewyższa standardy i zalecenia prawne. Takie testy w różnych konfiguracjach przeprowadza się ponad 250 razy.

5. Testy tkanin i materiałów

Oprócz bezpieczeństwa, które jest priorytetowe, ważny jest także komfort dziecka w podróży! Również w tym względzie Romer Britax wykracza poza standardy, testując o wiele więcej substancji, niż jest to wymagane normami prawnymi. Specjaliści firmy nieustannie szukają też nowych inspiracji i sposobów, by opracowywać materiały jak najlepsze jakościowo dla wrażliwej skóry dziecka.

6. Testy na prawdziwych samochodach

Około 89% nowych samochodów korzystało z przynajmniej jednego fotelika Romer Britax podczas testów bezpieczeństwa przeprowadzonych przez Euro NCAP w 2014 r. To oznacza, że ich foteliki są realnie, praktycznie testowane w autach, którymi Rodzice jeżdżą na co dzień. Czy może być większa gwarancja bezpieczeństwa? To nie jakieś papierowe testy i badania w laboratoryjnych atrapach. To praktyka codziennego użycia!

7. Testy z udziałem Rodziców

Bo przecież to ludzie będą użytkować foteliki, a nie maszyny. Opinie konsumentów są bardzo ważne dla Romer Britax, bo przekładają się bezpośrednio na podnoszenie jakości kolejnych produktów. A taka jest misja firmy. Konsultacje z Rodzicami pozwalają na wychwycenie różnych elementów dotyczących nie tylko funkcjonalności, ale też zwyczajnej wygody codziennego użytkowania. Głos Rodziców ma znaczenie – ich uwagi są cenną wiedzą, realnie wykorzystywaną przy tworzeniu i udoskonalaniu kolejnych fotelików.

W drugiej części artykułu dowiecie się, jak przebiegają testy zewnętrzne fotelików!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *