Bez kategorii

Co to jest ISOFIX?

Aż do lat 90. lwia część fotelików dziecięcych była montowana w samochodach nieprawidłowo. Stwarzało to realne zagrożenie dla zdrowia i życia przewożonych maluchów. W odpowiedzi na tę niepokojącą sytuację specjaliści firm Romer Britax i Volkswagen połączyli siły, aby stworzyć innowacyjny, uniwersalny system mocowania fotelików – i tak powstał ISOFIX.

ISOFIX to po dziś dzień jedyny światowy standard w montażu fotelików samochodowych. Pozwala na pewne i stabilne zamontowanie fotelika w aucie bez użycia pasów bezpieczeństwa. ISOFIX spadł jak z nieba Rodzicom, którzy – po pierwsze – byli zmęczeni żmudnym mocowaniem fotelika przy użyciu pasa bezpieczeństwa, a po drugie – mimo wszystko niepokoili się o bezpieczeństwo swoich pociech, bo tamten sposób montażu zawsze pozostawiał ryzyko błędów. ISOFIX eliminuje te błędy, zapewniając właściwe dopasowanie fotelika do siedzenia i  zawsze bezpieczną podróż dla Twojego dziecka.

Jak działa ISOFIX?

Dwa metalowe zaczepy ISOFIX znajdują się na foteliku. Dwa pasujące do nich  uchwyty zamocowane są na stałe w samochodzie, między oparciem a siedziskiem fotela. Klik – i gotowe! Fotelik solidnie osadzony w fotelu, a Twoje dziecko – bezpieczne. Montaż ułatwiają jeszcze specjalne wkładki pilotujące. Dodatkową ochronę stanowi Top Tether, górny pasek mocujący, czyli trzeci punkt zamocowania.

Innowacyjna technologia ISOFIX w kontrolowany sposób zarządza energią powstającą w wyniku wypadku, amortyzując siłę uderzenia i znacząco łagodząc wstrząs. Testy zderzeniowe dowiodły, że ISOFIX zwiększa ochronę Twojego dziecka również na wypadek zderzeń bocznych. Uff!

Od 2006 roku istnieje w Polsce przepis nakładający na producentów samochodów obowiązek wyposażania w ISOFIX każdy nowy model. Wszystkie samochody wyprodukowane po tym roku mają w standardzie ten niezwykle bezpieczny dla dziecka i komfortowy dla Rodziców system. Jedyne, co pozostaje, to cieszyć się podróżą! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *