Bez kategorii

Fotelik samochodowy Romer Advansafix IV M i Advansafix IV R – zalety i różnice

Znany i ceniony producent fotelików samochodowych Britax Romer znowu zaskakuje – i jak zawsze, pozytywnie. Tym razem zaprezentował najnowszy fotelik z popularnej serii Advansafix, umożliwiając wybór spośród dwóch modeli – Britax Romer Advansafix IV M oraz Britax Romer Advansafix IV R. Ten montowany przodem do kierunku jazdy fotelik już zdobył zainteresowanie rodziców pragnących wysokiego bezpieczeństwa dziecka w podróży. Warto przyjrzeć się bliżej jego zaletom oraz różnicom pomiędzy Advansafix IV M a Advansafix IV R. 

Romer Advansafix IV R i Advansafix IV M porównanie

Bezpieczny fotelik samochodowy dla dzieci 9-36 kg

W kwestii bezpieczeństwa producenta Britax Romer uznaje się za prawdziwego eksperta, nie dziwi więc wysoki poziom ochrony, jaki zapewniają oba modele nowego fotelika Romer Advansafix IV M i R. Przeznaczony do przewozu dzieci z szerokiego zakresu wagowego – od 9 kg aż do 36 kg, wystarcza więc tym samym na całe 12 lat podróżowania z dzieckiem! Na każdym etapie rozwoju malucha fotelik Britax Romer Advansafix IV M / R zapewnia jednakowo wysoki stopień bezpieczeństwa, a ponadto dużą wygodę, m.in. dzięki zastosowaniu przyjemnych materiałów, specjalnie opracowanej konstrukcji siedziska czy możliwości ustawienia pozycji do spania.

Czym różni się fotelik Advansafix IV M od Advansafix IV R?

Po pierwsze ceną – wersja IV R to wydatek ponad 1300zł (w wersja IV M 150zł mniej). Konstrukcja obu fotelików jest identyczna, a różnią się one od siebie jedynie systemem SICT. W wersji Advansafix IV R po bokach fotelika zamontowano system SICT. SICT czyli Side Impact Cushion Technology – wg teorii. zwiększa bezpieczeństwo dziecka podczas uderzenia w bok pojazdu podczas którego elementy karoserii, które dotrą do fotelika powinny w pierwszej fazie napotkać SICT, który powinien odebrać część energii uderzenia.

Zalety fotelika samochodowego Britax Romer Advansafix IV M / R

Najnowszy fotelik samochodowy z rodziny Advansafix spełnia wysokie wymagania rodziców i ekspertów względem bezpieczeństwa dziecka w podróży. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu zagłówkowi w kształcie litery V fotelik zapewnia doskonałą ochronę delikatnej główki dziecka w momencie ewentualnej kolizji. Jest też niezwykle wygodny i przyjemny, co sprawdza się szczególnie w dłuższych wyjazdach.

Fotelik samochodowy Britax Romer Advansafix IV M / R posiada dodatkowo opatentowany system PivotLink, który ma nieocenione znaczenie przy zwiększeniu bezpieczeństwa dziecka w razie wypadku. Kieruje on powstające siły najpierw w dół, do fotelika, a następnie w przód, zmniejszając tym samym znacznie ryzyko poważnych obrażeń szyi i główki dziecka.

W wyposażeniu fotelika Advansafix IV M / R znalazły się także, charakterystyczne dla producenta fotelików Britax Romer, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które uznaje się za najlepsze dla małych dzieci podczas jazdy. Prosty montaż fotelika za pomocą systemu ISOFIX i TopTether to kolejna, nieoceniona dla rodziców zaleta Britax Romer Advansafix IV M / R, co czyni ten model fotelika samochodowego wartym uwagi, jeśli zależy nam na wysokim bezpieczeństwie i jednocześnie wygodzie przewożonej w nim pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *