Bez kategorii

Nowość 15-36kg Britax Romer KIDFIX² S oraz KIDFIX² R czym się różnią?

Firma Britax Romer wypuściła dwa najnowsze modele fotelików z kategorii 15-36kg KIDFIX² S oraz KIDFIX² R.

Zanim przejdziemy do szczegółów poniżej przedstawiamy różnice między tymi modelami dla zapracowanych 🙂

Britax Romer KIDFIX² R KIDFIX² S

https://e-foteliki.pl/britax-romer-kidfix-2-s.html

https://e-foteliki.pl/britax-romer-kidfix-2-r.html

Różnice między fotelikami Britax Romer KIDFIX² S oraz KIDFIX² R są trzy:

KIDFIX² S posiada dodatkowo system SICT (Side Impact Cushion Technology) czyli tak zwany dodatkowy system, która pochłania energię podczas uderzenia bocznego, cała reszta wyglądu i funkcjonalności jest bez zmian.

Dodatkowo model KIDFIX² S posiada 10 kolorów do wyboru, a wśród nich 3 kolory serii limitowanej Marble oraz Comic Fun, w modelu KIDFIX² R mamy do wyboru 5 podstawowych kolorów.

Ostatnią różnicą jest oczywiście cena 🙂

Cena za fotelik Britax Romer KIDFIX² S w podstawowej kolorystyce wyniesie 859zł, w wersji limitowanej Blue Marble, Grey Marble oraz Comic Fun 959zł.

Cena za model Britax Romer KIDFIX² R we wszystkich dostępnych pięciu kolorach gamy podstawowej to 769zł.

Britax Romer KIDFIX² S charakterystyka

Charakterystyka modelu KIDFIX²

– Foteliki Gr. 2/3 z homologacją R44, 15-36kg / ok. 3,5-12 lat
– Następcy KIDFIX XP i KIDFIX XP SICT
– Po raz pierwszy z SecureGuardi zdejmowanym oparciem (od 135 cmwzrostu)
– Wielokrotnie nagradzana seria KIDFIX zyskała sprytny dodatek –KIDFIX²R / KIDFIX² S to foteliki 2w1 dla dzieci od 3,5 do 12 lat.
– Dzięki oparciu w kształcie litery V oraz regulowanemu SICT w w Romer KIDFIX² S, fotelik zapewnia nie tylko więcej miejsca dla Twojego dziecka, ale także wyjątkową ochronę przed uderzeniami bocznymi.
– Zalecamy używanie fotelika z wysokim oparciem tak długo, jak to możliwe. Rodzice mogą jednak usunąć oparcie kiedy dziecko osiągnie 135 cm, dla większej elastyczności. SecureGuardi zaczep na pasy zapewniają optymalne ułożenie pasów bezpieczeństwa, gdy fotelik jest używany w opcji bez oparcia.
– Produkty Classic Line
– Made in Germany
– Rozpoczęcie produkcji 7.11.2018

Britax Romer KIDFIX² wymiary

Informacje o produkcie Britax Romer KIDFIX² S
•Kiedy dzieci wyrastają z fotelików Gr.1, przechodzą do Gr. 2/3. Do niedawna w tej grupie rodzicie mieli do wyboru zakup fotelika z wysokim oparciem lub zakup siedziska bez oparcia.
•Podczas gdy na rynku wciąż dostępne są siedziska bez oparcia (poduszki), rozporządzenie R44 zostało zmienione, aby nie zezwalać na żadne nowe homologacje dla fotelików bez oparcia w grupie 2 (poniżej 22 kg /125 cm). Siedziska bez oparcia mogą być używane w grupie 3 (od 125 cm wzrostu).
•Siedziska bez oparcia są lżejsze i wygodniejsze w użyciu, ale z pewnością nie tak bezpieczne jak foteliki z wysokim oparciem, niemniej jednak wielu konsumentów wybiera tego typu rozwiązania dla swoich dzieci.
•Foteliki KIDFIX² R/ KIDFIX² S zostały przetestowane przez Euro NCAPw2017roku, zarówno w wersji z wysokim oparciem, jak i jako siedzisko bez oparcia w Mercedesieklasy E. Mercedes otrzymał maksymalny wynik 5 gwiazdek od Euro NCAP, w tym gwiazdkę za bezpieczeństwo dzieci. Co sprawia, że testy Euro NCAP są wyjątkowe, to fakt że przeprowadzają wypadki prawdziwych pojazdów w rzeczywistych sytuacjach drogowych.
•Właśnie dlatego wielokrotnie nagradzana seria KIDFIX została sprytnie uzupełniona -o KIDFIX² R / KIDFIX² S foteliki 2w1 dla dzieci od około 3,5 do 12 lat, które oferują najwyższe bezpieczeństwo fotelika z wysokim oparciem i z SecureGuard, jednocześnie dając rodzicom możliwość zamiany na siedzisko bez oparcia (od 135 cm wzrostu ).

Britax Romer KIDFIX² R prezentacja i montaż fotelika

Britax Romer KIDFIX² R – demontaż oparcia

Britax Romer KIDFIX² R – zakładanie tapicerki

Britax Romer KIDFIX² S – prezentacja i montaż fotelika

Britax Romer KIDFIX² S – demontaż oparcia

Link do produktów:

https://e-foteliki.pl/britax-romer-kidfix-2-s.html

https://e-foteliki.pl/britax-romer-kidfix-2-r.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *