img
img
img
img
img
img
img img img img

Poduszka powietrzna - bardzo niebezpieczna dla dziecka w foteliku!

 

Badania pokazują, że bardzo wielu Rodziców nie zdaje sobie sprawy, co grozi ich dziecku, gdy siedzi w foteliku na siedzeniu pasażera i przy tym poduszka powietrzna jest aktywna. Eksperci nie bez powodu odradzają przewożenie dzieci na przednim siedzeniu. Przeczytaj ku świadomości i przestrodze, co grozi dziecku w takiej sytuacji.

 

Mówiąc wprost i dosadnie: śmierć. Nie ma co owijać w bawełnę, bo to zbyt ważny temat, by go lekceważyć. Na szczęście dzięki świadomości Rodziców i ich trosce o zdrowie dziecka można uniknąć najgorszego scenariusza!

 

Efekt działania poduszki powietrznej

 

Poduszka powietrzna otwiera się z prędkością 300 km/h. Chroni nasze życie, ale nawet u dorosłych pasażerów zdarzają się czasem obrażenia. Co dopiero u kilkumiesięcznego maluszka…

 

Bo 300 km/h to naprawdę dużo! Po raz kolejny mówiąc wprost: uderzenie otwierającej się poduszki w tył fotelika jest porównywalne z uderzeniem kijem bejsbolowym. Skutki można łatwo sobie wyobrazić… Przeżycie takiego zderzenia graniczy niemal z cudem. A zazwyczaj kończy się, niestety, śmiercią w wyniku wstrząsu mózgu.

 

Woźmy dzieci w foteliku samochodowym z tyłu!

 

Poduszkę powietrzną można wyłączyć, ale czy masz pewność, że zawsze będziesz o tym pamiętał?… Czy chcesz ryzykować życiem swojego dziecka, chociaż eksperci i tak zaklinają Rodziców, by nie wozili dzieci na przednich siedzeniach?

 

Pamiętaj: montuj fotelik dla niemowląt tylko i wyłącznie na tylnej kanapie, tyłem do kierunku jazdy! Dzięki temu możesz uratować swojemu dziecku życie.